Отримання патенту

Процес оформлення і подачу заявки на отримання патенту Ви можете довірити своєму посереднику або патентного повіреного, можете все робити самостійно. Згідно із законодавством, заявником може виступати юридична або фізична особа. Якщо винахід належить особам іноземних держав, подача заявки на реєстрацію патенту можлива лише в тому випадку, якщо прийняти послуги патентного повіреного.

Патент на ваш винахід є потужним захистом ваших прав, надає повну монополію на продукт, виключаючи використання його будь-ким без Вашої згоди. У боротьбі з конкурентами на ринку - це явна перевага. Використовувати патент можна іншим способом. Щоб отримати прибуток, можна здійснити продаж патенту або передати в користування повного права на використання.

Маючи зареєстрований патент на руках, Вам не доведеться більше доводити унікальність вироби, якщо пред'являть претензії на використання продукту. Патент забезпечить легітимність вироби, його новизну. Оскільки патент видається тільки на унікальний продукт, ви маєте певну перевагу на ринку. Процедура отримання патенту проходить в кілька етапів:

Що впливає на вартість патенту

На величину вартості оформлення патенту в Україні впливають деякі фактори. Крім того, необхідно буде провести обов'язкові платежі - це мита, збори оплата послуг і робіт по підготовці документів до подачі заявки. Це підготовка заявки на винахід та витрати на діловодство в Інституті інтелектуальної власності в Україні. Вартість патенту не може бути фіксованою. У кожному конкретному випадку витрати можуть бути різними і залежать від складності заявленого об'єкта патентування, ступеня готовності і обсягу вихідного матеріалу для підготовки заявки на винахід. Наприклад, опис конструкції та принципу дії новітнього турбогенератора принципово відрізняється складністю і обсягом інформації від опису механічної соковижималки. Кожен випадок індивідуальний і залежить від обсягу робіт, пов'язаних з попередньою оцінкою винаходу. Ви повинні розуміти, що вартість патенту за обсягом робіт і витрат, пов'язаних з реєстрацією, сильно відрізняється для кожного окремого винаходи. Але в будь-якому випадку, відсутність прав на винахід, принесе значні фінансові втрати.

Які потрібні документи, щоб купити патент?

Щоб зробити операцію продажу або покупки патенту третіми особами, необхідно укласти договір відчуження виключного права на використання винаходу в комерційних цілях. У договорі на відчуження обумовлюються умови передачі інтелектуальної власності від власника до одержувача патенту тобто набувачеві виняткового права.