Власникам бізнесу

Інтелектуальна власність не спроста відноситься до цінних активів будь-якої компанії, яка веде успішний бізнес. Незважаючи на те, яка сфера діяльності у компанії, в будь-якому випадку будуть існувати об'єкти ІВ, які потрібно охороняти. Деякі компанії несерйозно ставляться до ІС і не хочуть вчасно реєструвати ті об'єкти, які відносяться до прав ІВ, укладати ліцензійні договори, тому вони ризикують своїм бізнесом і можуть зіткнутися з різними неприємностями.

Наприклад, якщо ваша ТМ не зареєстрована, то ви можете зіткнутися з тим, що компанія конкурентів почне випуск своєї продукції під таким же брендом, через що ви можете зіпсувати собі репутацію, навіть не знаючи про це. Заборонити використання ТМ, яку не зареєстровано буде складно, а іноді, практичні неможливо. Іноді, бувають такі ситуації, коли знаки на товари і послуги реєструються на директора компанії, що може створити проблеми, адже реального їх власнику можуть заборонити їх використання.

Так само, потрібно пам'ятати про те, що та ТМ, яка неправильно зареєстрована, може бути причиною судового розгляду щодо власника компанії. Наприклад, за те, що вона не була використана для певних товарів, для яких вона реєструвалася, так як дана реєстрація безпосередньо порушує права третіх осіб, через що виникають не тільки втрати фінансів, а й репутації. У тому випадку, коли діяльність бізнесу полягає в програмуванні або творчої діяльності, дуже важливо коректно скласти договір, за яким будуть працювати співробітники компанії.

В тому випадку, якщо між начальником і співробітником не буде врегульовано питання в передачі авторських прав на той чи інший твір в порядку договору, то такі права будуть переданими, і співробітник буде володіти ними точно так же, як і директор. Тому, потрібно приділяти цьому питанню особливу увагу.

Насправді, може бути велика кількість ситуацій, які виникають в бізнесі в питаннях авторського права, тому, краще відразу убезпечити себе, і звернутися до фахівців, які зможуть розробити всю необхідну документацію, враховуючи всі нюанси, і тоді ви зможете не турбуватися про те, що у вас можуть виникнути якісь проблеми в даному питанні. Пам'ятайте, що для того, щоб домогтися бажаного результату, необхідно звертатися тільки до кваліфікованих фахівців, які мають багаторічний досвід у вирішенні таких питань.