Не завжди те, що записано на камеру, може вважатися аудіовізуальним

Є безліч міфів, щодо авторського права, які досить давно потрібно було розвіяти. Займаючись питанням авторського права, все відразу замислюються про те, що це стосується літератури, картин та іншого, що стосується творчості. Окремо хочеться поговорити про аудіовізуальному творі, яке записується на тому чи іншому інформаційному носії у вигляді декількох послідовних кадрів або сигналів, що демонструють зображення, які рухаються.

Це визначення передбачено законом нашої країни в сфері захисту авторських прав. По суті, такий термін вже вважається застарілим, так як аудіовізуальна індустрія постійно розвивається і не стоїть на місці. Іноді здається, що можна знайти велику кількість різного матеріалу в мережах, але важливо розуміти, що далеко не всі, що представлено в широкому доступі може вважатися аудіовізуальним.

Якщо повернутися до закону, який ми тільки що розглядали, то в ньому міститься таке поняття як « відеограми », яка не рахується об'єктом авторського права на відміну від аудіовізуального матеріалу. По суті, кожен автор того чи іншого творіння може потрапити в таку ситуацію, в якій його матеріал відносять не до « аудіовізуального », а до « відеограмі ». Відеограма – це все, що можна зафіксувати на носій.

Не варто забувати про те, що аудіовізуальний твір має такі параметри як: сюжет, задумка, підбір кадрів і багато іншого, що дозволяє відобразити внесок автора в такий твір. Тому, для створення такого твору повинні залучатися:

  • Режисер, який буде займатися постановкою;
  • Автор, який працює над сценарієм;
  • Автор спеціально розробленого супроводу;
  • Оператор-постановник;
  • Художник-постановник;

Не варто забувати про те, що один і той же людина може поєднувати в собі різні авторські функції, про які ми тільки що розповідали. Якщо ви хочете зафіксувати твір на камеру, і домогтися того, щоб воно стало аудіовізуальним, слід звертати увагу на розмір і масштаб камери, а також, на характеристики, що дають можливість довести те, що це дійсно не проста запис. Тривалість ролика в даному питанні не має як такого значення.

Якщо ви не хочете зіткнутися з проблемами в даному питанні, то краще за все відразу звернутися до фахівців, які зможуть вам допомогти, і ви не зіткнетеся з труднощами.