Авторське право

Авторське право з'являється з того самого моменту, коли був написаний твір, яке відноситься до інтелектуальної власності в результаті роботи автора. Якщо взяти до уваги те, що багато творінь охороняються авторським правом, то вони можуть використовуватися не тільки в нашій країні, а й за її межами. Тому, є так звана система міжнародної охорони авторського права, яка передбачає всі аж до дрібниць.

Варто пам'ятати, що автором твору може бути тільки фізична особа, а власником майнових авторських прав може виступати не тільки фізичне, а й юридична особа. Авторські права можна поділити на такі категорії як:

  • Особисті немайнові права. Вони можуть належати тільки авторові твору і їх не можна передавати третім особам, а також, відчужувати. До таких прав можуть належати: право вимоги визнати своє авторство, право перешкоджати посяганню на чуже творіння, право застосовувати або давати дозвіл на використання твору під справжнім ім'ям автора або його псевдонімом, право на створення недоторканності творіння. Охорона немайнових прав триває необмежений період часу;
  • Майнові права. Такі права можуть належати не тільки автору, а й третім особам, які не брали участі у створенні творіння. До таких типів прав можна віднести: право на застосування творіння, право на дозвіл його використання, право перешкоджати використанню творіння, інші майнові права, які передбачаються чинним законодавством. Якщо розглядати період охорони майнових прав, то він триває не менше, ніж 50 років після смерті автора. Залежно від того, в якій країні зареєстровано авторство, термін дії охорони може бути збільшений;

Якщо звернути увагу на об'єкти авторського права, то ними можуть бути твори в сфері літератури, науки, мистецтва і іншого. Пам'ятайте про те, що авторське право не обмежується територіально, і поширюється по всьому світу, незалежно від того, де знаходиться його автор. Процес реєстрації авторського права & ndash; це зовсім не обов'язкова процедура, але фахівці рекомендують обов'язково проводити її. Якщо ви не впевнені в тому, що зможете самостійно виконати даний процес, і врахувати всі нюанси, то ви можете звернутися до фахівців, які допоможуть вам у вирішенні даного питання, і правильно оформлять всю документацію.